Koturaljkaškog saveza Hrvatske
i Zagrebačkog koturaljkaškog saveza.

AUTOR

Počela je sezona u brzinskom rolanju 4.6.2022.

Nakon 2 sezone pauze od međunarodnih utrka, naši brzinski roleri nastupili su u subotu 4.6.2022. u Medvodama, Slovenija. Ovo rolersko natjecanje održano je po prvi put u sklopu veće sportske manifestacije pod vodstvom glavnog suca Aleša Grosa.  Za prvu godinu izabrana je kružna staza koja je imala blagi uspon nakon lijevog zavoja na kraju startne ravnine, te malo jači spust prije vračanja na ciljnu ravninu. Natjecatelji su bili podijeljeni u tri kategorije: kadeti, juniori i seniori. Naši natjecatelji bili su vrlo uspješni u svim kategorijama. Tan Tiška u svojem prvom međunarodnom nastupu osvojio je 1.mjesto među kadetima. Jakov Gliha bio je najbrži u kategoriji juniora. Lana Biškupić osvojila je 3.mjestu u utrci na srednju prugu. U najdužoj, speed utrci naše natjecateljice zauzele su redom: Marta Tomšić(2.mjesto), Nika Dolić (3.mjesto) i Katarina Tomšić (4.mjesto). Slavlje naših pokvarila je pobjednica Tadeja Donko (Slo)inače tri puta pobjednica našeg Hrvatskog inlina cupa. Domaćini su obećali da će nastaviti sa organizacijom ove utrke, tako da se veselimo ponovnom dolasku sljedeće godine.